iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

Finałowy koncert „Jesieni Organowej - Chełmce 2023”

Zdjęcie: Rafał Saganowski

W minioną niedzielę, 29 października, zakończył się VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Jesień Organowa - Chełmce 2023”, organizowany przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” oraz parafię pw. Narodzenia NMP w Chełmcach. Finałowy koncert miał wyjątkową oprawę z racji udziału gościa zagranicznego.

W trakcie ostatniego koncertu Festiwalu „Jesień Organowa – Chełmce 2023” wystąpiła Mona Rozdestvenskyte (Austria). Organistka jest absolwentką prestiżowych niemieckich uczelni muzycznych w Detmold i Lipsku, prowadzi bogatą działalność koncertową w całej Europie. W programie recitalu znalazły się utwory takich kompozytorów jak F. Mendelssohn Bartholdy, F. Liszt czy R. Schumann. W meandry muzyki wprowadziła swoim prowadzeniem koncertu Izabela Pinczewska-Kubiak. Ostatnie wydarzenie tegorocznej "Jesieni Organowej" było okazją do podziękowań i wręczenia upominku, przekazanego na ręce ks. kan. Jerzego Salamona, proboszcza parafii w Chełmcach, przez Ewę Machelak i Mateusza Walczaka z Zarządu Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka”.

Tegoroczna, ósma już odsłona „Jesieni Organowej” obfitowała w różnorodne wydarzenia artystyczne. Odbyły się trzy koncerty festiwalowe, a obok organów melomani usłyszeli gitarę, flet oraz chór kameralny. Ponadto zostały zorganizowane dwa koncerty edukacyjne, skierowane do najmłodszych słuchaczy, w formule hybrydowej. Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych był bezpłatny.

Już za rok IX edycja Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa" w Chełmcach – będzie to kolejna okazja do usłyszenia zabytkowych organów Schlag & Söhne w koncertowej odsłonie.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU