iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Godna naśladowania postawa kobiety. Wyciągnęła ze stacyjki kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

Właściwa postawa i reakcja świadka przyczyniła się do szybkiego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Lekkomyślnemu 48-latkowi grozi kara trzech lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie gminy Brzeziny. - Jadąca za osobowym volkswagenem kobieta, nabrała podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy tego auta. Siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna ewidentnie nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jego samochód poruszał się całą szerokością drogi. Widząc to kobieta postanowiła zareagować. Wykorzystała moment kiedy kierowca VW zatrzymał się w rejonie skrzyżowania, podeszła do jego auta i zabrała mu kluczki. Natychmiast o całej sytuacji powiadomiła policję - relacjonują mundurowi.

Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Opatówku sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem 48-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Lekkomyślny kierowca już niedługo będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara trzech lat więzienia, wysoka grzywna oraz 15-letni zakaz kierowani pojazdami.

- Kobiecie za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jej reakcji reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU