iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Groził, że skoczy z trzeciego piętra. Uratowali go policjanci

2022-07-19 12:07:00

Profesjonalizm i opanowanie policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej, pozwoliło na uratowanie życia 35-letniego mężczyzny, który groził, że skoczy z trzeciego piętra. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji nie doszło do tragedii. Mieszkaniec Kalisza został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

 


- W poniedziałek, 18 lipca funkcjonariusze mł. asp. Aleksandra Wysocka oraz sierż. szt. Damian Lewandowski zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa mężczyzna, który oświadczył, że ma zamiar targnąć się na własne życie. Policjanci po wejściu do mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze zauważyli siedzącego na parapecie młodego mężczyznę, który groził, że wyskoczy z okna. Spokojna rozmowa z 35-latkiem rozładowała napięcie na tyle, że funkcjonariusze nie zwlekając wykorzystali moment, w którym udało im się go wciągnąć do środka - informują kaliscy mundurowi. Mężczyzna został przekazany przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia, a ostatecznie trafił pod opiekę specjalistów

- To kolejny przypadek, kiedy dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji kaliskich funkcjonariuszy udało się uratować ludzkie życie. To również potwierdzenie na to, że opanowanie oraz profesjonalizm, to jedne z najważniejszych cech każdego policjanta. Szczególne znaczenie ma to w trakcie trudnych i stresujących interwencji.

Źródło: KMP Kalisz

Tagi: kalisz, policja

Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU