iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Zbiersk

Groźny pożar budynku inwentarskiego

2019-04-23 07:57:47

Zdjęcie: pspkalisz.alte.pl/st. kpt. Radosław Marek
Do dużego pożaru budynku inwentarskiego doszło w Zbiersku w gminie Stawiszyn. Przybyli na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar murowanego budynku wypełnionego słomą, sianem i ziarnem zbóż.

Przed przybyciem strażaków właściciel gospodarstwa wyprowadził z budynku 20 krów. Niezwłocznie podano prądy wody na budynek w natarciu i w obronie pobliskich budynków gospodarczych. Podczas akcji gaśniczej zużyto duże ilości wody, dlatego na miejsce akcji zadysponowano jednostki OSP z terenu gmin Stawiszyn, Blizanów i Żelazków oraz ciężki samochód gaśniczy posiadający 20 m3 wody. Ze względu na występujące silne zadymienie oraz duże zapotrzebowanie na dodatkowe aparaty ochrony dróg oddechowych na miejsce zdarzenia zadysponowano specjalny kontener z aparatami ochrony dróg oddechowych z KP PSP W Ostrowie Wielkopolskim.

Z powodu utrudnionej łączności z Stanowiskiem Kierowania KM PSP w Kaliszu na miejsce zdarzenia przybył również samochód dowodzenia i łączności. Jedna z krów uciekając wpadła do przebiegającego w pobliżu kanału. Przy pomocy pasów transportowych i ładowarki ciągnikowej wyciągnięto zwierzę na brzeg. Tlące się baloty słomy i siana usunięto z budynku za pomocą ładowarek ciągnikowych, rozebrano również pozostałości konstrukcji budynku, które groziły zawaleniem. W akcji, która trwała ponad 10 godz. wzięło udział siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze Stawiszyna, Zbierska, Blizanowa i Tykadłowa – razem: 50 strażaków.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia.

 

 
Źródło: pspkalisz.alte.pl/st. kpt. Radosław Marek


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl