iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Grupa SPEED na kaliskich drogach

2019-07-29 07:07:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Najlepsi policjanci z Wielkopolski, wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi pojawili się 24 lipca na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Grupa SPEED, bo o niej mowa, została powołana decyzją komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, po to aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniom na drodze, komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół SPEED, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego. Trzon grupy, to 40-osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Lesznie,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. W trakcie działań policjanci ci są wspierani przez pozostałych funkcjonariuszy z wielkopolskich komend.

Po raz pierwszy policjanci z zespołu SPEED przeprowadzili działania „Prędkość - Zero Tolerancji” na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 15 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, w tym te szczególne - wyposażone wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W trakcie pięciogodzinnych działań policjanci skontrolowali 236 pojazdów. Łącznie, ujawnili 200 wykroczeń związanych przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz 40 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego.  

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy sześciu kierowcom. Będą je mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

 

Wszyscy policjanci z drogówki biorący udział w działaniach udowodnili, że służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski pełnią każdego dnia. W 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej, również wyjechali na drogi, aby mieszkańcy miasta i powiatu kaliskiego mogli czuć się bezpiecznie.

 

 
Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl