iKalisz.pl reklamy
Z policji

Handel ludźmi i zmuszanie do żebractwa. Trzy osoby zatrzymane w Kaliszu

Policjanci pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu czynności w sprawie handlu ludźmi. Do tej sprawy zostały zatrzymane trzy osoby - jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

 

- Handel ludźmi to nazwa przestępczego procederu, będącego współczesną formą niewolnictwa. Tak w skrócie stanowi opis tego przestępstwa. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, iż jest to przestępstwo godzące w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka - wyjaśnia kaliska policja.

- W poniedziałek kaliscy policjanci otrzymali informację, że pod jednym z marketów znajduje się osoba niepełnosprawna, która jest zmuszana do żebractwa. Już na miejscu mundurowi ustalili, że pokrzywdzony to 50-letni obywatel Łotwy. Z jego relacji wynikało, że przebywa na terenie Polski od kilku miesięcy i jest zmuszany do żebrania pod różnymi marketami. Wszystkie pieniądze, przekazywał 49-letniemu obywatelowi Mołdawii, który przywiózł go na teren naszego kraju i zmuszał do żebractwa - informuje policja.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby związane z tą sprawą. Zatrzymani to 23-letni mężczyzna oraz 43-letnia kobieta, również obywatele Mołdawii.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Zatrzymani usłyszeli dziś zarzuty handlu ludźmi. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU