iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Helena Vondrackova, Omega, Panta Rhei, Locomotiv GT, Metro, Bergendy w kaliskiej bibliotece!

2022-04-27 12:04:00

To będzie prawdziwa muzyczna podróż w czasie. Już w najbliższy czwartek – 28 kwietnia – w Bibliotece Głównej zabrzmią utwory najsłynniejszych wykonawców lat 60. i 70.


„Muzyczna biblioteka dojrzałego człowieka” to wieczór, podczas którego królowały będą winyle pełne najlepszych dźwięków płynących spod igły gramofonu. Za dobór wykonawców i utworów odpowiedzialni będą Leszek Ziąbka i Adam Kędzierski.

 

- Będzie to spotkanie spod znaku muzyki lat 60. i 70., wywodzącej się z bloku wschodniego. Usłyszymy wykonawców z Jugosławii, Czechosłowacji, Węgier, Rumunii czy NRD, ale pojawią się też kompozycje polskich muzyków nagrywających w językach naszych sąsiadów. Będzie bluesowo, jazzowo, popowo, także rockowo – zachęca Leszek Ziąbka.

 

Na playliście znajdą się więc m. in.: Helena Vondrackova i zespoły: Omega, Panta Rhei, Locomotiv GT, Metro, Bergendy czy rumuński Phoenix, znany z występu na festiwalu w Sopocie w 1973 roku.

 

- Każdy słuchacz może zabrać ze sobą także swoje winyle, by podzielić się z nami własnymi muzycznymi wspomnieniami z tamtego okresu. Mile widziane także stylówki z tamtych czasów, byśmy jak najpełniej odtworzyli klimat tych szalonych lat – zapowiada Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

 

Muzyczna podróż w czasie i przestrzeni rozpocznie się w czwartek, 28 kwietnia o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66.Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU