iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Kalisz

Ich włosy dają siłę!

2021-10-11 09:39:33

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Miasta
20 kaliszanek zapuszcza włosy po to, by je obciąć i przekazać fundacji wykonującej peruki dla osób chorujących na nowotwory. Inicjatorką projektu „Moje włosy dają siłę” jest Izabella Galuba-Bryja. Razem z nią włosy zapuszcza 17 uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz jej córki Antonina i Kornelia z SP nr 10 w Kaliszu..

Idea projektu zrodziła się w pierwszych tygodniach roku. - Pandemia, izolacja sprawiła, że postanowiłyśmy zrobić coś razem, działać na rzecz innych. Tak powstał projekt „Moje włosy dają siłę”. Na moja propozycje natychmiast odpowiedziało 17 dziewczyn. To bardzo budujące. Do akcji przyłączyły się także moje nastoletnie córki – mówi Izabella Galuba-Bryja, nauczycielka w Zespole szkół Ekonomicznych w Kaliszu, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. - Razem podjęłyśmy wyzwanie. Nie wystarczy zapuszczać włosy, trzeba tez o nie należycie dbać. Nie wolno np. wykonywać wielu zabiegów fryzjerskich, jak farbowanie czy prostowanie. Wiele dziewczyn zamierza obciąć włosy bardzo krótko. Tu liczy się każdy centymetr zdrowych włosów. Na jedną perukę potrzeba włosów od 7 do 10 osób.
Obcięte włosy zostaną przekazane fundacji Rak’n’Roll. Uczestniczki podzieliły się na dwie grupy. Pierwsze obetną włosy z końcem listopada. Projekt służy nie tylko wsparciu fundacji, ale także popularyzacji profilaktyki zdrowotnej oraz zwiększaniu świadomości zagrożenia chorobami nowotworowymi.

 

Uczestniczki projektu spotkały się z prezydentem Kalisza Krystianem Kinastowskim. Włosy są silnym symbolem w naszej kulturze. Poprzez  przekazanie ich innym kobietom okazujecie im solidarność i wsparcie – powiedział prezydent Krystian Kinastowski. - Gratuluję wszystkim uczestniczkom projektu. To duże wyzwanie, ale i wspaniały sposób wsparcia osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Dzięki wam ma szansę wzrosnąć świadomość i zainteresowanie profilaktyką. A to z kolei może uratować życie. Rak w porę wykryty jest wyleczalny.

 

W projekcie biorą udział: Joanna Wiertelak, Klaudia Czerwińska, Wiktoria Lisiecka, Oliwia Dolacińska, Zuzanna Szymkowiak, Julia Duliba, Alicja Krawczyk, Agnieszka Tomalak, Paulina Matysiak, Julia Latoń, Karolina Wawrzyniak, Katarzyna Szymaszek, Zuzanna Kuczyńska, Patrycja Michalak, Weronika Krzesińska z Zespołu szkół Ekonomicznych, Antonina i Kornelia Bryja ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu oraz inicjatorka projektu Izabella Galuba-Bryja.
Uczestniczki podzielą się na dwie grupy. Pierwsza obetnie włosy w listopadzie. Druga w nowym roku.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: kalisz.pl/Iwona Cieślak


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Dni Karpia 2021