iKalisz.pl reklamy
ARiMR

Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – zostało kilka dni naboru wniosków

2022-08-26 12:42:48

- Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed ASF, a także rolnicze spółki wodne zainteresowane inwestowaniem w urządzenia chroniące gospodarstwa przed suszą czy powodzią, do 2 września 2022 r. mogą ubiegać się w o wsparcie. Złożone dotychczas w trwającym naborze wnioski opiewają na kwotę ponad 1 mln zł - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 


Wnioski o pomoc na realizację „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW 2014-2020 do 2 września 2022 r. przyjmują oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, nadać przesyłką rejestrowaną w placówce pocztowej bądź w formie elektronicznej na skrzynkę podawczą ePUAP.

Wsparcie adresowane jest do dwóch grup. Pierwszą z nich są rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą co najmniej 50 świń bądź zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowe w ramach wariantu 7.4 Zachowanie lokalnych ras świń, i chcą przeprowadzić inwestycje chroniące gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń, czyli ASF. Druga grupa to spółki wodne lub ich związki, w których większość członków stanowią rolnicy, lub w których więcej niż połowę zmeliorowanych gruntów rolnych objętych działalnością spółki posiadają rolnicy.

Więcej na ten temat na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: ARiMR


Czytaj również

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ
AGRI-VITALS - produkty mineralne dla rolnictwa naturalnego. Produkcja i Dystrybucja.
BAYWA AGRO
SKUP BYDŁA KALISZ MC KEEN
AGROPOL JARYCH CIĄGNIKI FERGUSON
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
DORPOL SPRZEDAŻ CIELĄT
AGROMIX MASZYNY ROLNICZE RYDZYNA
ubojnia gola
MAG-BULL
POLUB NAS NA FACEBOOKU