iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poradnik

Jak zapobiegać żylakom?

2020-05-08 13:33:07

Żylaki to nie tylko problem natury kosmetycznej, ale także może prowadzić do poważnych chorób. Ważne jest więc wprowadzenie kilku zdrowych nawyków, które pozwolą uchronić nogi przed pękaniem naczyń.

Żylaki wyglądają nieestetycznie, ale to nie tylko kosmetyczny problem, lecz także zdrowotny. Czasami nie da się w 100% przed nimi uchronić, ze względu na skłonności genetyczne, można jednak odpowiednio zadbać o nogi i zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

 

Przede wszystkim nie powinno się siadać ze skrzyżowanymi nogami (siedzenie typu noga na nogę), unikać ubrań, które utrudniają krążenie krwi. Do rozszerzenia się żył w dużej mierze przyczynia się korzystanie z gorących kąpieli, długie siedzenie oraz stanie. Osoby z siedzącym trybem pracy powinny regularnie spacerować. Specjaliści zalecają też regularne ćwiczenia. W miarę możliwości, jak najczęściej powinno się siedzieć z nogami na poziomie wyższym, niż reszta ciała. W chłodniejsze dni świetnie sprawdzą się rajstopy lub pończochy uciskowe, które wspomagają przepływ krwi. W profilaktyce powinna pomóc także dieta bogata w warzywa i owoce, które zawierają błonnik i przeciwutleniacze.

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl