iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Samorząd

Jaka będzie nowa kaliska starówka?

2021-11-22 10:11:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Roman Rutkowski
Miasto Kalisz ogłosiło przetarg na przebudowę Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej. To kolejny – po zmianach na Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej – etap rewitalizacji starówki. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 13 grudnia.

W 2019 roku Miasto ogłosiło i rozstrzygnęło organizowany razem ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich konkurs – o numerze 988 – na stworzenie koncepcji zagospodarowania Głównego Rynku, Nowego Rynku i łączącej je ulicy Kanonickiej. Najwyżej oceniono propozycję pracowni wrocławskiego architekta, Romana Rutkowskiego, któremu powierzono stworzenie projektu budowlanego, opartego o zwycięską koncepcję. Prace w tym zakresie trwały niemal przez cały 2020 rok.

W pierwszym etapie robót budowlanych przebudowie poddany zostanie Główny Rynek oraz ulica Kanonicka. Miasto Kalisz ogłosiło już przetarg na tę część rewitalizacji starówki. Oferty składać można do 13 grudnia.

- Rewitalizacja Głównego Rynku i Kanonickiej staje się faktem. Tak, jak obiecywałem jeszcze w kampanii wyborczej, odmieniamy wizerunek serca naszego miasta. Starówka stanie się bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów. Zasadzimy tu 24 drzewa! Główny Rynek po przebudowie będzie łączył funkcje reprezentacyjne z tymi rekreacyjno-społecznymi i edukacyjnymi. Zmieni się w bijące serce miasta, które przyciąga. Kaliszanie i goście z innych miast będą się tutaj spotykać, żeby porozmawiać, spędzić miło czas i brać udział w odbywających się przed ratuszem wydarzeniach – zapowiada prezydent Krystian Kinastowski.

Prace na Głównym Rynku obejmować będą przebudowę i uzupełnienie biegnących pod ziemią instalacji, wymianę nawierzchni placu z wykonaniem w niej pamiątkowych monet i tablic informacyjnych, przebudowę oświetlenia ulicznego i iluminacji ratusza. Powstanie też instalacja nawadniająca zieleń, ustawiona zostanie mała architektura, pawilony kwiatowe i gastronomiczne oraz nasadzona zostanie nowa zieleń, zarówno wysoka i niska.

Ulica Kanonicka także zyska nową nawierzchnię i wymienione oświetlenie uliczne. Przebudowane i uzupełnione zostaną instalacje. Ustawiona będzie mała architektura i nasadzona zieleń.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: Juliusz Kowalczyk - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl