iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Jakub Seydak okiem Szkolnego Klubu Filmowego

Działający od trzech lat w Technikum św. Józefa w Kaliszu Szkolny Klub Filmowy tworzy różnego rodzaju produkcje filmowe. Jedną z nich jest materiał o znanym kaliskim fotografie, Jakubie Seydaku.

Jakub Seydak jest aktywnym członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia "Poza kadrem".
Film o ostrowskim fotografie jest zatytułowany "Półportret" i brał udział w ogólnopolskim konkursie młodzieżowych amatorskich filmów dokumentalnych DOC. CAMERA Łomża 2020 i zakwalifikował się do etapu finałowego. 
 
Dokument został nakręcony przez zespół klasowy z ZSTD w Kaliszu (profil multimedia i fotografia). - Działamy prężnie w zakresie filmowania, mamy pewne większe lub mniejsze sukcesy, stąd pomysł na założenie Szkolnego Klubu Filmowego oraz na zachęcanie młodzieży do poszerzania wiedzy, kontaktów z ciekawymi osobami związanymi tematycznie z tym profilem kształcenia. Stąd też pomysł na stworzenie dokumentu o Panu Jakubie, pokazanie fotografii jako pasji, nie tylko komercyjnego zawodu, który ma przynieść finansowe gratyfikacje, ale pasji, którą mogą zarazić się młodzi ludzie - informuje Katarzyna Kęsikowska, opiekunka opiekunka Szkolnego Klubu Filmowego, a zarazem nauczycielka języka angielskiego w szkole. - W przyszłości planujemy tworzyć kolejne krótkometrażowe filmy dokumentalne. Mamy już pomysł i prawie gotowy scenariusz na reportaż na temat zdarzeń z lat 70. Cieszy nas, że młodzież chce podejmować trudniejsze tematy i podchodzi do tego z entuzjazmem. Wcześniej tworzyliśmy  jedynie filmy fabularne - dodaje.
 
Dzięki zaangażowaniu w filmowanie dokumentów uczniowie poza doskonaleniem warsztatu operatora kamery, dźwiękowca czy też montażysty, pogłębiają również wiedzę z zakresu innych dziedzin, których kręcony film dotyczy.
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU