iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Jazz i muzyka rozrywkowa na Głównym Rynku

Zdjęcie: facebook.com/PianistkaKompozytorDyrygent

Przed nami niezwykły koncert na fortepianie Cadenza w Kaliszu. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, przed ratusz. O godz. 17 wystąpią utalentowani młodzi pianiści i kompozytorzy – rodzeństwo: Hania i Jakub Derej.

Hania Derej (www.haniaderej.com) – 18-letnia kompozytorka, pianistka, dyrygentka. Jest autorką ponad 100 kompozycji, z których część została zarejestrowana na sześciu płytach m.in. w studio nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Hania tworzy muzykę w różnych stylach, w tym z gatunku muzyki jazzowej, filmowej, kameralnej, czy też elektronicznej.

 

Jakub Derej – 15-letni pianista, kompozytor i dyrygent. Wykonawca muzyki klasycznej i jazzowej z umiejętnością aranżowania utworów, improwizowania oraz dyrygowania orkiestrą.

 

Hania i Kuba Derej to koncertujący duet siostry i brata, czerpiących radość ze wspólnego grania i dzielący się tą radością z publicznością. Laureaci wielu nagród za kompozycję, grę na fortepianie oraz dyrygenturę. Mieli okazję grać i dyrygować na koncertach z takimi orkiestrami, jak m.in. Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia” oraz Elbląska Orkiestrą Kameralną. Na koncertach oprócz prezentacji własnych utworów i interpretacji znanych standardów jazzowych, improwizują w różnych stylach, co powoduje, że każdy występ jest wydarzeniem wyjątkowym i niepowtarzalnym.

 

Fortepian dostępny jest dla każdego. Kto jednak chciałby wystąpić na zorganizowanym koncercie, powinien napisać do Kancelarii Prezydenta Miasta: kpm@um.kalisz.pl

Źródło: Katarzyna Ciupek - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU