iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Stawiszyn

Jechał motorowerem bez przedniej lampy, ale za to z trzema promilami...

2020-01-08 14:01:00

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem mężczyznę. Okazało się, że siedzący za kierownicą motoroweru 44-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Kierujący motorowerem został zatrzymany do kontroli drogowej w pierwszy dzień nowego roku, na terenie gminy Stawiszyn. Powodem kontroli był brak przedniej lampy w pojeździe. Okazało się, że kierujący niesprawnym technicznie jednośladem, to 44-letni obywatel Ukrainy. Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie alkomatem wykazało u 44-letniego mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Już wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut i stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na dłuższy czas, a także wysoka grzywna.

 

Policja apeluje, aby reagować w przypadku niebezpiecznych zachowań innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce wsiąść za kierownicę pojazdu powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy są często sprawcami kolizji oraz wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

 

Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl