iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Jechał smartem z ponad dwoma promilami...

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 48-letni kierowca smarta, którego zatrzymali dzielnicowi z III Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu. Mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Dzielnicowi pełniący służbę obchodową w rejonie jednego z marketów zauważyli kierującego smartem mężczyznę. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci przypuszczali, że osoba siedzącą za kierownicą auta może być nietrzeźwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą, dzielnicowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 48-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas.

- Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom - apelują kaliscy mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU