iKalisz.pl reklamy
Z policji

Jechali na „podwójnym gazie”

W ostatnim czasie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy jechali na tzw. ,,podwójnym gazie’’.

Na terenie gminy Stawiszyn policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel Corsa. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mężczyzna, który wsiadł na motorower marki Peugeot na terenie gminy Koźminek. W tym przypadku badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Na terenie Kalisza pojazdem marki VW Passat, pomimo orzeczonego sądowego zakazu, poruszał się natomiast mężczyzna mający w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowcom za jazdę po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

 

Również w tym dniu policjanci zarówno na terenie miasta jak i powiatu zatrzymali 4 kierujących, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, dwóch z nich było w stanie po użyciu alkoholu. Podobnie w tych przypadkach kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy oraz zostali oni ukarani mandatami karnymi w wysokości od 1500 zł do 2500 zł.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU