iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Jechali z narkotykami

2020-01-07 08:03:00

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego daewoo. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy test na zawartość środków odurzających u 27-latka dał wynik pozytywny. Podczas kontroli okazało się również, że podróżujące z nim kobiety posiadały przy sobie narkotyki.

Uwagę patrolujących ulice Kalisza policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zwrócił samochód marki Daewoo. Kierujący miał ewidentne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze widząc niebezpieczne manewry kierującego nabrali podejrzeń, że osoba siedząca za kierownicą może być nietrzeźwa. Auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami zarówno kierowca, jak i obie pasażerki auta, byli wyraźnie zdenerwowani.

Nadpobudliwe zachowanie kierującego daewoo 27-latka wskazywało, że może on być pod wpływem narkotyków. Policjanci użyli narkotestu. Badanie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować również obie pasażerki auta. Okazało się, że 33-latka miała przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Test narkotykowy wykazał, że zabezpieczona substancja zawiera amfetaminę. Druga z pasażerek auta, 16-latka posiadała przy sobie 42. sztuki tabletek ekstazy. Wszystkie narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Obie kobiety usłyszały już zarzuty w tej sprawie.

Odpowiedzialności nie uniknie również kierowca daewoo. Jeśli badania laboratoryjne krwi pobranej od 27-latka wykażą w jego organizmie obecność narkotyków, usłyszy on zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl