iKalisz.pl reklamy
Z policji

Jednego dnia zatrzymano ośmiu kierowców. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h

Zdjęcie: KMP Kalisz

Tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy ośmiu nieodpowiedzialnym kierowcom w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Wszyscy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Rekordzista przekroczył dozwolony limit, aż o 61 km/h.

 

Tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy ośmiu nieodpowiedzialnym kierowcom w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Wszyscy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Rekordzista przekroczył dozwolony limit, aż o 61 km/h.

- Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Przekonało się o tym ośmiu kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej w minioną sobotę, na terenie powiatu kaliskiego. Wszyscy oni jechali z prędkościami przekraczającymi 100 km/h, w miejscach, gdzie obowiązywały znacznie niższe limity prędkości. Swoistego rodzaju niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni kierowca pojazdu marki Renault. Mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Brzeziny, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 111 km/h - podają kaliscy mundurowi.

- Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani tego dnia do kontroli, stracili już prawa jazdy. Zgodnie z nowym taryfikatorem zostali ukarani mandatami karnymi w kwotach od 1 500 do 2 000 złotych oraz punktami karnymi w ilości odpowiednio 13 i 14 - wyjaśniają policjanci.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca pojazdu ma obowiązek jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu nawierzchni i widoczności na drodze, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również takie czynniki jak: własne umiejętność i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, czy zmęczenie. Wszyscy kierowcy powinni też pamiętać o jednym – przy dużej prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze i może przyczynić się do tragedii na drodze.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU