iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

„Jesień Organowa - Chełmce 2021” została zainaugurowana

2021-10-08 13:10:00
Zdjęcie: Gabriela Wodiczko-Mosur
3 października w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach odbył się inauguracyjny koncert VI Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Jesień Organowa - Chełmce 2021”.

Przed muzyczną częścią głos zabrali ks. kan. Jerzy Salamon, proboszcz parafii w Chełmcach oraz Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka”, którzy w imieniu organizatorów oficjalnie otworzyli festiwal. W trakcie koncertu inauguracyjnego wystąpili trębacz Sławomir Cichor i organista Łukasz Mosur, który ponadto jest jednym z inicjatorów „Jesieni Organowej” i jej dyrektorem artystycznym. W programie znalazły się zarówno kompozycje znanych kompozytorów jak J. S. Bach czy R. Schumann, ale także dzieła współczesne jak choćby utwory autorstwa K. Grzeszczaka czy samego S. Cichora. Koncert poprowadziła Izabela Pinczewska-Kubiak.

 

Kolejne koncerty zaplanowano na 24 października i 7 listopada o godz. 17:15. Drugi festiwalowy koncert będzie prawdziwą gratką dla melomanów - w Chełmcach zagra fantastyczny duet flecistów: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, a przy organach zasiądzie prof. Roman Perucki. Z kolei w trakcie finałowego recitalu wystąpi słowacki organista i improwizator Frantisek Beer. Dodatkową atrakcją będą koncerty edukacyjne online w dniu 25 października o godz. 9:30 i 11:00. O szczegółach i możliwości zgłoszeń przez szkoły organizatorzy poinformują wkrótce poprzez media społecznościowe, jednak już teraz zapraszają chętne placówki do kontaktu mailowego (fundacja@inicjatywa.opatowek.pl).

Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.
Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU