iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

"Jesień Organowa - Chełmce 2022" dla dzieci i młodzieży

Zdjęcie: M. Trzęsowska, R. Saganowski

Trwa Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2022", w ramach którego w minionym tygodniu odbyły się koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z okolicznych szkół oraz drugi koncert festiwalowy z udziałem prof. Karola Gołębiowskiego. 

26 września o godz. 9:30 i 11:00 odbyły się koncerty edukacyjne "Z organami w roli głównej", w których wzięło udział łącznie niemal tysiąc uczniów z pobliskich szkół w formule hybrydowej (ok. 200 osób stacjonarnie, a ok. 800 osób zdalnie). Koncerty poprowadził Łukasz Mosur, koncertujący organista i dyrektor artystyczny "Jesieni Organowej", a o transmisję do szkół zadbała firma ARS Sonora Jakuba Garbacza.

 

Z kolei 2 października odbył się drugi koncert festiwalowy, podczas którego wystąpił organista Karol Gołębiowski, mieszkający na co dzień w Brukseli. W programie koncertu znalazły się utwory kompozytorów romantyzmu takich jak m.in. F. Mendelssohn-Bartholdy czy F. Liszt. Słowo o muzyce opowiedział Mateusz Walczak.

Kolejny koncert odbędzie się 16 października, a finał Festiwalu "Jesień Organowa" zaplanowano na 30 października. Oba koncerty odbędą się o godz. 17:30, po ostatniej mszy świętej w kościele parafialnym w Chełmcach. Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

 

Organizatorami Festiwalu są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne - Powiatu Kaliskiego. Patronat honorowy objął Biskup Kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU