iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Joker Świecie na tapecie

2021-01-08 12:01:00

Pod koniec roku Energa MKS Kalisz sprawił kibicom i samemu sobie chyba najpiękniejszy możliwy prezent. 23 grudnia kaliszanki pokonały niepokonanego do tej pory lidera TAURON Ligi, Developres SkyRes Rzeszów. 10 stycznia spróbują z podobną formą wejść w nowy rok. Pierwszym przeciwnikiem będzie Joker Świecie.

W ostatnich tygodniach poza historycznym zwycięstwem z Developresem cieszyć może dobra gra niemal całego zespołu. MVP meczu z Rzeszowem została Weronika Centka, ale z bardzo dobrej strony pokazywały się zawodniczki z niemal każdej pozycji. Dzięki temu mimo problemów zdrowotnych (brak Oliwii Bałuk, Magdaleny Damaske, dopiero niedawny powrót Julii Papszun) zespół prowadzony przez trenera Jacka Pasińskiego cały czas punktował.

 

W pierwszych 15 kolejkach trwającego sezonu siatkarki Energa MKS-u Kalisz wygrały 8 meczów. Dzięki zdobyciu 22 punktów Nowy Rok rozpoczynają na 7 miejscu w tabeli. Najwięcej w zespole, 149 punktów zanotowała Monika Gałkowska, druga w klasyfikacji najlepiej punktujących w zespole Weronika Centka zdobyła z kolei 3 statuetki MVP. 63% przyjęcia i 4 miejsce w rankingu najlepiej przyjmujących w TAURON Lidze zajmuje Justyna Łysiak. Ponad 50% notowały również Oliwia Bałuk i Zuza Szperlak. Zuza z kolei jest trzecią najlepiej punktującą zawodniczką zespołu, trafiła również razem z Weroniką Centką do najlepszej drużyny pierwszej części sezonu w głosowaniu kibiców na facebookowym fanpage'u "Kobieca Strona Siatkówki"

 

Niedzielny przeciwnik Energa MKS-u Kalisz to beniaminek TAURON Ligi, który ambitnie wszedł do rozgrywek. W pierwszej kolejce siatkarki ze Świecia pokonały 3:1 Budowlane Łódź, później potrafiły pokonać również bez straty seta DPD Legionovię. W tej chwili Joker zajmuje 11. miejsce w tabeli, ostatnio zespół wzmocniła doświadczona przyjmująca Natalia Skrzypkowska wcześniej związana z Eneą PTPS-em Piła i ŁKS-em. W Nowy Rok beniaminka wprowadzi również nowy trener. Drużynę z województwa kujawsko-pomorskiego niedawno przejął Wojciech Kurczyński wcześniej związany z #Volleyem Wrocław.

 

O kolejne punkty i dobre wejście w Nowy Rok siatkarki Energa MKS-u Kalisz powalczą już w niedzielę. Transmisję meczu od 17:30 przeprowadzi Polsat Sport.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl