iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Jutro do nowego szpitala jednoimiennego w Wolicy trafią pierwsi pacjenci

2020-04-22 08:02:34

W Wolicy trwa przygotowanie jednoimiennego szpitala dla pacjentów z COVID-19. 20 kwietnia ewakuowano 28 pacjentów z placówki i rozpoczęto prace przygotowawcze, m.in. tworzone są śluzy czy strefy czysta i brudna. Działania wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W czwartek rano będą transportowani pierwsi pacjenci z kaliskiego Salusa. W sztabie organizacyjnym pracuje przedstawiciel wojewody wielkopolskiego.

Decyzję o przekształceniu szpitala w Wolicy w placówkę jednoimienną podjął w poniedziałek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - Decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa - wyjaśniał wojewoda. Jak obecnie wygląda sytuacja w placówce? – W czwartek rano do szpitala trafią pierwsi pacjenci. Obecnie są prowadzone konieczne prace budowlane. Dostarczono również środki ochrony osobistej, czekamy na respiratory – dodaje. 

 

Ewakuowano łącznie 28 pacjentów, którzy trafili do specjalistycznych szpitali w Poznaniu, Chodzieży i Ludwikowie. Szpital z Ministerstwa Zdrowia otrzyma również 10 dodatkowych respiratorów. W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl