iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Już jutro przyjdź na warsztaty!

2019-11-13 11:11:00

W czwartek, 14 listopada odbędą się warsztaty, które zostaną zorganizowane w ramach projektu "Integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami - to możliwe!"

W ramach projektu, który skierowany jest do kadr i wolontariuszy organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i osób starszych, przeprowadzane są warsztaty z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi, tj. kombinezonu starości - symulującego znaczne ograniczenia i niepełnosprawności wieku senioralnego, zestawu gogli symulujących choroby oczu (m.in. zaćmę, jaskrę), symulatora choroby Parkinsona, wózka inwalidzkiego, a także zestawu symulującego ograniczenia w orientacji przestrzennej osób niewidomych.


Głównym założeniem projektu jest zwiększenie kompetencji odbiorców w zakresie organizowania działań integrujących osoby z niepełnosprawnościami (w tym osób starszych) z otoczeniem (np. poprzez wolontariat), zwiększenie ich umiejętności i wiedzy w zakresie asystowania osobom z niepełnosprawnościami i osobom starszym, wsparcie i profesjonalizację współpracy instytucji  z wolontariuszami, a także zbudowanie w odbiorach warsztatów większego zrozumienia i empatii wobec osób mniej sprawnych od nich tak by podejmowane w przyszłości działania jeszcze bardziej odpowiadały na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

 

Warsztaty dla uczestników są bezpłatne, a przeprowadzi je Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z Poznania. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.


Harmonogram:

1. godz. 8.00-10.30, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Kościuszki 10 - warsztat dla wolontariuszy - 25 osób;

2. godz. 10.50-13.25, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, ul. Grodzka 1 - warsztat dla wolontariuszy - 25 osób;

3. godz. 14.00-16.30, ratusz, sala recepcyjna, Główny Rynek 20 - warsztat dla osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością i starszymi - 15 osób.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl