PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Kalisz

Kadetki MKS-u obroniły tytuł mistrza Polski

2021-06-08 12:06:00

Fazę grupową przeszły „piorunująco“, nie tracąc nawet seta.

Finałowy turniej kadetek w piłce siatkowej rozegrano w Olecku, gdzie w półfinale siatkarki Energa MKS-u SMS Kalisz pokonały 3:1 Enea Energetyk Poznań. Zaś w finale na kaliszanki czekał LTS Legionovię Legionowo, który pokonały w identycznym stosunku setów co zespół z Poznania, chociaż emocji nie brakowało.

- Zdecydowanie najciekawszy i kluczowy w kontekście całego spotkania był pierwszy set. LTS  wyszedł   na   kilkupunktowe   prowadzenia,   w   końcówce   prowadził   nawet   23:20,   ale Energa MKS w świetnym stylu wrócił do gry i wygrał na przewagi 27:29. Po pewnie wygranym  drugim  secie  w  trzecim wygrała  Legionovia, ale  czwarty  znowu  należał  do kaliskiej drużyny kadetek - relacjonuje sztab szkoleniowy kaliskich siatkarek.

Zwycięstwo 3:1 oznaczało więc obronę zeszłorocznego tytułu i kolejny ogromny sukces kaliskiej siatkówki. Nie obyło się także bez wyróżnień dla poszczególnych zawodniczek MKS-u. Do najlepszej   szóstki   wybrane   zostały rozgrywająca   Klara   Kempfi   i   przyjmująca   Karolina Staniszewska, a MVP turnieju finałowego została Zofia Sobanty.

Skład złotych medalistek Mistrzostw Polski Kadetek: Klara Kempfi, Zuzanna Tawłowicz, Aleksandra Grzelak, Oliwia Nastawska, Martyna Łabuz, Antonina Serafinowska, Natalia Pajdak, Maja Prusiewicz, Wiktoria Leśniewicz, Patrycja Łagida, Karolina Nadera, Zuzanna Bury,   Paulina   Łabuz,   Karolina   Staniszewska,   Zofia   Sobanty,   Dominika   Milun,   Julia Olszewska oraz Martyna Witczak.

Sztab szkoleniowy: Grzegorz Kowalczyk (I trener), Marcin Widera (II trener) oraz Przemysław Ogłaska (statystyk).