iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Blizanów

Kalina otrzymała nowe stroje ludowe

2020-11-17 08:11:00

W 20 nowych kompletów strojów ludowych (10 żeńskich i 10 męskich), został wyposażony zespół folklorystyczny „Kalina” z Blizanowa, który w 2020 r. obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Całkowity koszt zadania to 24 tys. zł, z czego 19 tys. zł to dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020, a 5 tys. zł stanowi wkład własny.

Środki na zakup strojów ludowych pozyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Blizanów w ramach zadania „Zespół folklorystyczny „ Kalina” w nowej szacie”. Kompletny strój żeński składa się z sukni, bluzki, korali, chusty i butów. Z kolei męski z kapelusza, koszuli, kaftana, spodni i butów.

 

Przez 40 lat istnienia zespół „Kalina“ nieprzerwanie działał w sferze kultywowania tradycji, folkloru i dziedzictwa kulturowego, czynnie uczestnicząc w imprezach kulturalnych na terenie gminy, powiatu, województwa i kraju. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień krajowych oraz zagranicznych. Zespół działa pod kierunkiem Bogumiła Kaweckiego. W jego skład wchodzą Lucyna Wrzesińska, Jadwiga Gulczyńska, Marianna Trzepacz, Maria Dąbkowska, Zdzisław Furmaniak, Bogdan Litwa,  Longin Orpel, Jerzy Błaszczyk,  Ryszard Kaźmierski, Hieronim Górski, Eugeniusz Rogacki, Urszula Kaźmierska, Zenon Wesołowski, Ewa Kaczmarek, Jadwiga Wawrzyniak, Bogumiła Kordzińska oraz Czesława Rogacka.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl