iKalisz.pl reklamy
Karate

Kaliscy karatecy na Mistrzostwach Polski Centralnej

Kaliscy karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Centralnej w Wieruszowie.

Do turnieju przystąpiła piątka zawodników z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club w składzie: Hanna Korzepska, Zosia Sulikowska, Przemysław Chucki, Kacper Jeżak oraz Łukasz Kaźmierczak, trenerzy Tomasz Jeżyk i Marcin Antosiak.

Turniej odbył się w dwóch konkurencjach kata i kumite. W tej pierwszej kategorii po dwóch turach Hania Korzepska zajęła drugie miejsce w kategorii U-14, a Przemysław Chucki był trzeci.

Bardzo dobrze, potoczyły się walki pełnokontaktowe, które kaliszanie prowadzili na wysokim poziomie. Zosia Sulikowska zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej U-12 pokonując mistrzynię Polski z zeszłego roku. Bardzo dobrze walczył Łukasz Kaźmierczak, dla którego był to pierwszy start, pomimo wyrównanych walk zajął czwarte miejsce. Tu zabrakło doświadczenia, a ono procentowało u jego rywali. Wszystkie walki przed czasem wygrał Kacper Jeżak w kategorii wagowej -65kg U-16.

- To był dobry występ, warto było tu być w samym turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników. Ciekawe doświadczenie, kolejne zawody już w Inowrocławiu - komentuje występ trener Tomasz Jeżyk.