iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z prokuratury

Kaliscy policjanci skazani

2019-07-25 09:07:00

Trzej policjanci zostali skazani na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za składanie fałszywych zeznań w obronie swojego kolegi.

- Wyrokiem z 17 lipca 2019 r Sąd Okręgowy III Wydział Karny w Kaliszu Odwoławczy rozpoznał apelację sporządzoną przez Prokuratora Rejonowego w Kaliszu, uwzględnił ją nakładając na skazanych wnioskowany obowiązek informowania kuratora sądowego o przebiegu próby i w pozostałym zakresie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Kaliszu z 10 grudnia 2018 r. - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Prokurator zarzucił trzem skazanym ówczesnym funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, że przesłuchiwani w charakterze świadków w latach 2015-2016 r., będąc uprzedzonymi o odpowiedzialności karnej grożącej za mówienie nieprawdy lub zatajenie prawdy, kolejno przed prokuratorem oraz sądem złożyli mające służyć za dowód zeznania podając nieprawdę, co do okoliczności przebiegu interwencji służbowej z 14 sierpnia 2015 r. Zeznali oni, że zatrzymany miał zdjęte kajdanki, machał rękoma i nogami, używał słów wulgarnych, a także kopnął podejmującego interwencję, co miało doprowadzić do zgodnego z prawem użycia pałki służbowej przez jednego z ustalonych funkcjonariuszy policji. Tym samym utrudnili oni prowadzone przez prokuratora i sąd postępowanie.

 

Sąd podzielił w całości poczynione przez prokuratora ustalenia dotyczące stanu faktycznego i w oparciu o powyższe skazał w/w na kary 10 miesięcy pozbawienia wolności zawieszając warunkowo wykonanie orzeczonych kar na okres dwóch lat tytułem próby zobowiązując skazanych ponadto do pokrycia kosztów procesu.

 

Ówczesny funkcjonariusz, który w dniu 14 sierpnia 2015 r. niezasadnie użył pałki służbowej, został w odrębnym postępowaniu oskarżony przez Prokuratora Rejonowego w Kaliszu o przekroczenie uprawnień i spowodowanie obrażeń ciała naruszających rozstrój narządów ciała na okres poniżej 7 dni i prawomocnie skazany wyrokiem z dnia 18 października 2016 r.

 

Wyrok jest prawomocny nie przysługuje od niego środek odwoławczy. Zgodnie z znowelizowanym od dnia 15 kwietnia 2016 r. brzmieniem art. 233§1 k.k. za składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl