iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Kaliscy policjanci uratowali dwie osoby w Warszawie

2020-08-27 07:44:52

Zdjęcie: wielkopolska.policja.gov.pl
Nie tylko doświadczeni policjanci, ale również młodzi adepci policyjnego fachu wykazują się szybkością i skutecznością działania. Udowodnili to dwaj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - st. post. Jakub Bartoszek i post. Sebastian Świerek. Kaliscy policjanci podczas adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie uratowali życie dwóm osobom.

Do pierwszego zdarzenia doszło 28 maja. Posterunkowy Sebastian Świerek pełniący służbę na terenie Warszawy zauważył zdenerwowanego mężczyznę, pchającego wózek inwalidzki. Okazało się, że jego niepełnosprawna córka źle się poczuła i potrzebowała pilnej pomocy medycznej. Chwilę później kobieta straciła przytomność, upadła na chodnik i przestała oddychać. Kaliski policjant natychmiast podjął resuscytację i prowadził ją do przyjazdu pogotowia. Ostatecznie 48-latka odzyskała przytomność.

Druga interwencja miała miejsce 31 lipca. Starszy posterunkowy Jakub Bartoszek z kaliskiej komendy interweniował podczas adaptacji zawodowej w Warszawie. Funkcjonariusze patrolowali rejon Bulwarów Wiślanych, kiedy ich uwagę zwróciła młoda dziewczyna siedząca ze spuszczoną głową na brzegu rzeki. Kiedy policjanci podeszli bliżej okazało się, że w wodzie kilka metrów od brzegu Wisły znajduje się druga dziewczyna. Nastolatka unosiła się na wodzie, leżąc twarzą skierowaną w stronę dna. Policjanci natychmiast zainterweniowali i wskoczyli do wody. Kiedy dziewczyna znalazła się już na brzegu, udzielili jej pomocy i wezwali karetkę. Nastolatka odzyskała oddech i trafiła pod opiekę lekarzy. Okazało się, że obie 15-latki były pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów, udało się zapobiec tragediom i uratować ludzkie życia.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl