iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

Kaliska inauguracja świąt

2019-11-26 08:11:00
Coraz bliżej do świąt Bożego Narodzenia. W Kaliszu, inauguracja tego wyjątkowego czasu, odbędzie się 8 grudnia na Głównym Rynku. Będą koncerty, konkursy, licytacje, które wspomogą osoby zmagające się z poważnymi chorobami. Świątecznym światłem zalśni choinka włączona przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

VIII Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku odbędzie się 8 grudnia, w niedzielę, od godziny 12 do 18 przed ratuszem. W tym roku otoczy ona swoją opieką Zoję, Oliwkę, Malwinę, Sebastiana i Kubę. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na specjalistyczny sprzęt i drogocenną rehabilitację. Symbolem tegorocznej zbiórki dobroczynnej jest "Dziewczynka z zapałkami" z baśni Hansa Christiana Andersena.

Ponadto, na scenie zaprezentują się wykonawcy w świątecznym repertuarze. Będzie można zaopatrzyć się w ozdoby, przysmaki i inne souveniry na kiermaszu świątecznym. Dzieci poczują przedsmak spotkania z Mikołajem. Już po raz trzeci przybędą anioły, a ile ich zawita na Główny Rynek, to tylko od nas zależy, bo każdy tego dnia będzie mógł nimi zostać. Około godzin 15.30 odbędzie się anielska zabawa z Elsą z Krainy Lodu. Między godziną 17.00, a 18.00 przyjdzie czas na uroczyste odpalenie choinki, czego dokona Krystian Kinastwoski, prezydent Miasta Kalisza. Zagra i zaśpiewa prawdziwa góralska kapela Andrzeja Karpiela Replona.
Impreza zakończy się fantastycznym pokazem fireshow.

 

 
Źródło: kalisz.pl


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU