iKalisz.pl reklamy
Edukacja

Kaliska Ósemka z wizytą u policjantów

2022-06-13 08:13:05
Zdjęcie: KPM Kalisz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu mogli przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć z bliska sprzęt policyjny. To, czym się zajmują policjanci oraz kiedy i jak wezwać pomoc, czy jak prawidłowo zachować się w kontakcie z osobą obcą - to treści, które przybliżono młodym gościom podczas wizyty w komendzie.

 


Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Mundurowi przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji, dzieci mogły między innymi obejrzeć budynek Komendy Miejskie Policji w Kaliszu, przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy na poszczególnych stanowiskach, obejrzeć wykorzystywany na co dzień sprzęt oraz wysłuchać krótkiej prelekcji na temat bezpieczeństwa, szczególną uwagę poświęcono tu zagadnieniom dotyczących letniego wypoczynku.

- Dla zwiedzających jedną z największych atrakcji było obejrzenie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia służby, a szczególnie radiowozu. Na koniec nasi mali goście stanęli do pamiątkowego zdjęcia z Komendantem Miejskim Policji w Kaliszu oraz funkcjonariuszem, który przygotował dla nich spotkanie w jednostce - informują mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU