iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Kaliski kościół z nagrodą ministra kultury i konserwatora zabytków

2021-11-25 09:11:00
Zdjęcie: Archiwum
Poznaliśmy werdykt jury tegorocznej edycji konkursu „Zabytek zadbany” organizowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków.

„Zabytek zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Kościół pw. św. Wojciecha i św. Stanisława Biskupa w Kaliszu został laureatem konkursu w kategorii: utrwalenie wartości zabytkowej obiektu. 

W poniedziałek podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody. Z siedmiu nagród i 14 wyróżnień w sześciu kategoriach aż cztery oraz dwa wyróżnienia otrzymały obiekty zabytkowe z naszego województwa.

Konkurs szczyci się wieloletnią tradycją – po raz pierwszy ogłoszony został w 1975 roku. O miano laureatów i wyróżnionych  ubiegać się mogą właściciele i zarządcy zabytkowych nieruchomości, którzy wzorowo i  konsekwentnie prowadzą działania - badawcze, rewitalizacyjne, konserwatorskie i budowlane. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. W 2021 r. do konkursu zgłoszono 136 zabytkowych obiektów z 15 województw.

 

Źródło: Narodowy Instytut Dziedzictwa


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU