iKalisz.pl reklamy
Z policji

Kaliski nie do końca „trzeźwy poranek”

Dwóch kierujących po spożyciu alkoholu i dwóch nietrzeźwych – to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podczas akcji „Trzeźwy poranek” realizowanej w poniedziałek na drogach całej Wielkopolski. Wzmożone kontrole prowadzone przez policjantów na drogach mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

O godzinie 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli w działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”. Termin akcji nie był przypadkowy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na to, że po dłuższej weekendowej przerwie wielu kierujących narażając życie swoje i innych wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niestety i tym razem przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wśród blisko 2 300 skontrolowanych kierowców znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Pierwszym z nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego był kierowca ciężarówki. 55-latek miał w organizmie ponad 0,3 promila. Kolejny z kierowców, 42-latek wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad 0,2 promila. Kolejne osoby kierujące pojazdami zatrzymane tego dnia przez policjantów drogówki, to kierująca volkswagenem 54-latka oraz siedząca za kierownicą skody 46-latka. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości pierwsza z kobiet miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast druga blisko promil.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd.

 

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU