iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Kaliski samochodowy włamywacz zatrzymany. Skradł też rower. Poznajesz?

2019-12-03 09:12:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 38-latka podejrzanego o osiem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna „specjalizował się” we włamaniach do pojazdów. Zabierał pozostawione wewnątrz urządzenia elektroniczne. Skradł też rower, którego właściciela próbuje ustalić policja.

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło 13 listopada. Sprawca włamał się do samochodu marki seat skąd zabrał m.in. rejestrator samochodowy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 800 zł.

Do kolejnego włamania doszło już następnego dnia. I tym razem łupem sprawcy padł rejestrator samochodowy. Właściciel osobowej hondy wycenił straty na kwotę blisko 600 złotych. W przeciągu kilkunastu następnych dni, doszło do kolejnych sześciu tego typu włamań. Z zaparkowanych aut ginęły pozostawione wewnątrz urządzenia elektroniczne. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę ponad 4 tys. zł.

Ustaleniem sprawcy przestępstwa zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Zebrane przez nich informacje oraz równocześnie powadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania osoby, która miała związek z tymi zdarzeniami. Sprawcą włamań okazał się 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukań funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

 

Podczas wykonywania czynności do sprawy, policjanci zabezpieczyli u podejrzanego rower, który pochodzi z kradzieży. Pomimo podjętych działań funkcjonariuszom nie udało się ustalić, kto jest właścicielem jednośladu. Do chwili obecnej, nikt też nie zgłosił kradzieży tego typu roweru. Właściciela, bądź użytkownika pojazdu, policja prosi o kontakt z sierż. szt. Błażejem Bończak pod nr telefonu 62 76 55 392 lub 62 76 55 364.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl