iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Ciekawostki

Kaliski sukces w „Music of the World”

2021-02-11 10:10:47

Podopieczne kaliskiej Fundacji Arte Ewa zdobyły główne nagrody na III Międzynarodowym Konkursie wokalnym w Izraelu. Dzisiaj 14-letniej Rozalii i 11-letniej Mariannie Piątkowskim gratulacje złożył Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Jednym z celów statutowych kaliskiej fundacji jest wspieranie utalentowanej młodzieży. Podopieczne, Rozalia i Marianna, miały zapewniony udział w międzynarodowym konkursie oraz przelot i pobyt w Izraelu. III Międzynarodowy konkurs „Music of the World” odbył się w listopadzie 2020 r., w Izraelu, w Jerozolimskim Centrum Muzycznym. Jednak z uwagi na trwającą pandemię został zorganizowany online. Uczestniczyli w nim soliści oraz zespoły w różnych kategoriach i przedziałach wiekowych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dwóch różnych utworów muzycznych z różnych epok i stylów. W gronie solistów pierwsze miejsce (kategoria 12-15 lat) zdobyła Rozalia Piątkowska z Kalisza. Jej siostra Marianna Piątkowska zajęła trzecie miejsce (kategoria 9-11 lat). Wyróżnieni zostali także rodzice dziewczynek: Emilia Wrzos-Piątkowska - dyplom dla najlepszego nauczyciela konkursu i za aktywny udział, Zbigniew Piątkowski – za najlepszy akompaniament i aktywny udział.

 

Laureatom pogratulował Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza oraz przedstawiciele fundacji. Zbigniew Lesień, aktor, reżyser przez lata związany z kaliskim teatrem przypomniał, że pierwsze nagrody aktorskie zdobywał właśnie w Kaliszu i sukces podopiecznych fundacji jest dobrym prognostykiem dla ich kariery artystycznej. Spotkanie w Akceleratorze Kultury było kolejną okazją do zaprezentowania potencjału tego nowego na kulturalnej mapie Kalisza miejsca. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl