iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Tenis ziemny

Kaliski Tenis4U PZT Race za nami

2020-10-01 08:10:00

Zdjęcie: Facebook
W miniony weekend rozegrano w Kaliszu turniej tenisowy, zaliczany do prestiżowego cyklu Tenis4U PZT Race. Wysoka ranga imprezy oraz pula nagród zapewniły bardzo mocną obsadę, a tym samym znakomity poziom sportowy.

Tenis4U PZT Race to najważniejszy cykl imprez Polskiego Związku Tenisowego z kategorii Seniorzy i Amatorzy. Pula nagród całego cyklu wynosi 100 tys. zł, a w Kaliszu do podziału było blisko 20 tys. zł. Fakt ten spowodował, że do naszego miasta przyjechała nie tylko czołówka krajowa tenisistów amatorów, ale również szereg byłych zawodowców.

 

Ze względu na niesprzyjającą pogodę turniej przeniesiono z kortów przy ulicy Łódzkiej, na halę tenisową Akademii Kaliskiej oraz Korty Marsowe. Głównym organizatorem imprezy pozostało natomiast Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Zmagania toczyły się przez trzy dni (piątek-niedziela), w siedmiu kategoriach – czterech singlowych oraz trzech deblowych.

 

W najbardziej prestiżowej kategorii (35+ mężczyźni) triumfował Marek Pokrywka. 36-letni wrocławianin to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2012 roku sięgnął po tytuł w krajowym czempionacie, w grze podwójnej. W Kaliszu w meczu o tytuł pokonał Leszka Września 6:4, 6:2. Trzecie miejsce wywalczyli Paweł Lipka oraz Maciej Gacoń.

 

W kategorii kobiet 35+ równych sobie nie miała Agnieszka Orlikowska, która w całym turnieju nie straciła seta, a w meczu finałowym pewnie pokonała Agnieszkę Michalczyk. Na trzecich pozycja uplasowały się Monika Jaworska i reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego – Anna Szczerek.

 

W Kaliszu rozegrano jeszcze dwie inne kategorie singlowe mężczyzn. W 55+ triumfował Jarosław Dembek, ogrywając w finale Dariusza Gąbka; zaś w 65+ bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wojtyczka (po finale z Marianem Dylewskim).

 

Emocji nie brakowało także w turniejach deblowych. W kategorii 35+ mężczyzn triumfowali faworyci gospodarzy – Maciej Duda oraz wiceprezydent miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek. Warto przypomnieć, że duet ten w tym roku sięgnął po tytuł mistrzów Polski (także w kategorii 35+). W meczu finałowym pokonali innych reprezentantów KTT – Roberta Klibra i Piotra Szczerka.

 

W gronie kobiet  (35+) po tytuł pewnie sięgnęły Agnieszka Orlikowska i Monika Jaworska. Drugie miejsce wywalczyły Agnieszka Michalczyk i Agnieszka Sochacka, zaś trzecie Ewa Pawlak oraz Ania Szczerek. Natomiast w kategorii deblowej 50+ mężczyzn triumfowali Jerzy Ignaczak i Paweł Wojtyczka, którzy w emocjonującym finale wygrali z Dariuszem Gąbką i Janem Papierzem 6:4, 4:6, 10-5.

Kolejny turniej z cyklu Tenis4U PZT Race odbędzie się w Toruniu, w dniach 16-18 października.

 

Zwycięzcy turnieju Tenis4U PZT Race (kat. singlowe):

Kobiety 35+

Agnieszka Orlikowska

Agnieszka Michalczyk

Monika Jaworska

Anna Mocna-Szczerek

 

Mężczyźni 35+

Marek Pokrywka

Leszek Wrzesień

Paweł Lipka

Maciej Gacoń

 

Mężczyźni 55+

Jarosław Dembek

Dariusz Gąbka

Ireneusz Maciocha

Grzegorz Wasilewicz

 

Mężczyźni 65+

Paweł Wojtyczka

Marian Dylewski

Ryszard Robaszkiewicz

Zygmunt Kopczyński


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl