iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Kaliski Tennis Team z porażką w stolicy

Zdjęcie: SuperLIGA

W 2. kolejce LOTTO SuperLIGI AZS i WKS Grunwald stoczyły emocjonujące spotkanie o prymat w stolicy Wielkopolski. Ostatecznie górą byli „Wojskowi”, zwyciężając 4:3. Dotychczasowy lider – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz uległ w Warszawie Merze 1:5.

O nie lada emocje postarały się ekipy AZS i WKS Grunwald. Po dwóch meczach singlowych panów i pań wynik brzmiał 3:1 dla gości, a losy meczu wydawały się przesądzone. Ambitni „Akademicy” nie złożyli jednak broni i pewnie, bo bez straty seta, wygrali dwa mecze deblowe. O wszystkim musiał zadecydować mikst, czyli mecz par mieszanych. Tam większą dojrzałością i odpornością psychiczną wykazali się „Wojskowi”. Ubiegłotygodniowy zwycięzca Enea MVP Jasza Szarych wraz z Xenią Bandurowską pokonali parę Zagórska/Taczała w dwóch setach – 7:5, 6:1.

 

W stolicy Mera nie była gościna dla aktualnego lidera OSAVI TENIS TEAM Kalisz. Gospodarze wystąpili w silnym składzie z mistrzynią juniorskiego Wimbledonu z 2019 Ukrainką Darią Snigur oraz wielokrotną uczestniczką turniej Wielkiego Szlema Słowaczką Kristiną Kucovą, które pewnie, bez straty seta, wygrały swoje single oraz wspólnie debla. Kropkę „nad i” postawił doświadczony Włoch Luca Vanni, zwyciężając zarówno w grze pojedynczej (2:0 z Czechem Jiri Barnatem) oraz w podwójnej z Oskarem Grzegorzewski. WKT był zdecydowanie lepszy od lidera z Kalisza i zasłużenie wygrała 5:1.

 

Trzecie kolejka LOTTO SuperLIGI odbędzie się 4 czerwca (niedziela).


Tagi: kalisz, tenis
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU