iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Edukacja

Kaliskie nauczycielki w projekcie "Pokaż mi moje miasto"

2020-09-21 14:09:00

Zdjęcie: A. Przybyłowska, Publiczne Przedszkole nr 9
Kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego "Pokaż mi moje miasto", finansowanego z programu ERASMUS+, odbyło się tym razem w czeskim Jičinie. Pierwsze miało miejsce w listopadzie 2019 roku w Martinie.

To zaplanowane w Kaliszu na marzec, nie doszło do skutku. Terminy wcześniej zaplanowanych działań musiały zostać przesunięte ze względu na wprowadzone ograniczenia epidemiczne.
 
Spotkanie drugie, u czeskiego partnera projektu, odbyło się od 8 do 12 września. Kalisz reprezentowały nauczycielki z Publicznego Przedszkola nr 9 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2Przedstawicielki Kalisza i Martina (Słowacja) miały okazję poznać miasto Jićin oczami dziecka. Brały udział w zabawach ruchowo-muzycznych z dziećmi, poznawały regionalne tańce i zabawy ludowe. Uczestniczyły w działaniach artystycznych, gościły w przedszkolach, gdzie poznawały inne sposoby pracy z dziećmi oraz dzieliły się doświadczeniami zawodowymi z koleżankami z krajów partnerskich. Dzięki tym działaniom mogły poznać regionalną historię, kulturę, rękodzieło i tradycję, kuchnię, język czeski i narodowe bajki czeskie z bajką o Rumcajsie na czele. Jak podkreśliła Agnieszka Przybyłowska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 9 w Kaliszu, Jićin pozostanie we wspomnieniach bajkowym miejscem, gdzie Vaclav Ćtvrtek wymyślił postać Rumcajsa, Hanki i Cypiska. Stała ekspozycja w Jićinie to interaktywna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
 
Uczestniczki z Chorwacji ze względu na bieżącą sytuację nie mogły opuścić kraju i brały udział w projekcie wyłącznie internetowo. Zarówno podczas wizyt w przedszkolach, dyskusji na temat kolejnych działań w projekcie, jak i spotkań oficjalnych z pomocą przychodziły najnowsze technologie.
 
Nauczycielki z Kalisza wzięły też udział w pracach jury w konkursie plastycznym dla dzieci, ukazującym miasto Jicin. Wybrane prace staną się częścią kalendarza, który zostanie wydany na zakończenie projektu.
 
Podczas pobytu uczestnicy projektu spotkali się z przedstawicielami miasta Jičín. Burmistrz miasta Jičina, dr Jan Malý, wręczył wszystkim uczestniczkom certyfikaty. Kierownik Wydziału Edukacji, Miroslav Kazda i kierownik Biura Budżetu Oświaty, Hana Makovičkova, zapoznali gości ze specyfiką czeskiego systemu oświaty.
 
Trzecie spotkanie zaplanowane jest na marzec przyszłego roku w Kaliszu.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja


Źródło: A. Tomaszewska, Urząd Miasta Kalisza


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl