iKalisz.pl reklamy
Siatkówka

Kaliskie złotka!

2022-05-04 11:05:00

Pięciodniową rywalizację w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorek siatkarki MKS SMS Kalisz zakończyły ze złotymi medalami! Po ubiegłorocznym srebrnym medalu kaliszanki wracają na tron, chociaż nie było łatwo. Do rozstrzygnięcia w meczu finałowym z KS Wieżyca 2011 Stężyca potrzebny był tie-break.


W turnieju finałowym w Dębicy od wtorku rywalizowało osiem najlepszych drużyn w kraju. W pierwszych trzech dniach juniorki MKS-u rywalizowały w Grupie I, gdzie bez straty seta pokonały KS Pałac Bydgoszcz, UKS Atena Warszawa i WTS Solna Wieliczka. Zwycięstwo w piątkowym półfinale z MKS-em Dąbrowa Górnicza upewniło, że wynik kaliszanek z ubiegłego sezonu (srebrny medal) zostanie przynajmniej wyrównany. To wcale nie przygasiło ogromnych ambicji kaliskiego zespołu, który cały czas marzył o zdobyciu najwyższego trofeum. Do tego jednak potrzebne było pokonanie zespołu ze Stężycy w sobotnim finale, gdzie miały się spotkać bezwzględnie najlepsze drużyny turnieju, które w dotychczasowych spotkaniach nie straciły nawet seta.

Pojedynek finałowy dobrze rozpoczął zespół MKS SMS Kalisz wychodząc na prowadzenie 6:1. Rywalki odrobiły straty doprowadzając do wyrównanej walki punkt za punkt. Pomimo wyrównanej walki przez właściwie cały czas pierwsze dwa sety padły łupem kaliszanek. Siatkarki ze Stężycy pokazały jednak ogromne serce do walki najpierw lepiej rozgrywając końcówkę trzeciej partii, później na fali lepszej formy pewnie wygrywając czwartego seta i doprowadzając do tie-breaka. Tym razem przyszedł czas na kolejny zwrot akcji. Kaliski zespół szybko otrząsnął się po słabszym czwartym secie wracając do walki o tytuł mistrzyń Polski. Ostatecznie po niesamowitej końcówce MKS SMS Kalisz wygrał 15:13, a złote medale pojechały do Kalisza. Mecz finałowy był pięknym widowiskiem, a ogromnymi emocjami i ambicją z jaką oba zespoły walczyły o każdy punkt można by było bez problemu obdzielić przynajmniej kilka spotkań TAURON Ligi.

 

MKS SMS Kalisz – KS Wieżyca 2011 Stężyca

3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13)

MVP meczu finałowego: Zofia Sobanty (MKS SMS Kalisz)

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. MKS SMS Kalisz

  2. KS Wieżyca 2011 Stężyca

  3. UKS Atena Warszawa

  4. MKS Dąbrowa Górnicza

  5. LTS Legionovia Legionowo

  6. KS Pałac Bydgoszcz

  7. VolleyWrocław

  8. WTS Solna Wieliczka

 

Nagrody indywidualne:

MVP: Karolina Staniszewska – MKS SMS Kalisz

Najlepsza atakująca: Barbara Latos – UKS Atena Warszawa

Najlepsza rozgrywająca: Pola Janicka – MKS SMS Kalisz

Najlepsza środkowa: Natalia Kecher – MKS SMS Kalisz

Najlepsza libero: Izabela Dąbrowska – KS Wieżyca 2011 Stężyca

Najlepsza przyjmująca: Natalia Rejment – KS Wieżyca 2011 Stężyca

 
Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU