iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Piłka ręczna

Kaliszanie na MŚ. Minimalna przegrana z Hiszpanią

2021-01-18 12:27:15

Zdjęcie: Facebook Handball Polska
Reprezentacja Polski w składzie z Maćkiem Pilitowskim i Kacprem Adamskim kontynuuje Mistrzostwa Świata w Egipcie. W drugim meczu grupy B byli o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki. Ostatecznie przegrali 26:27 z aktualnymi mistrzami Europy, Hiszpanami, ale ambicją i wolą walki zdobyli serca kibiców. Do awansu z grupy Maciek, Kacper i spółka potrzebują przynajmniej punktu z Brazylią, lub zwycięstwa Hiszpanii w meczu z Tunezją. Spotkanie z Brazylią we wtorek o 20:30, transmisja na oficjalnym kanale IHF.

Piątkowe zwycięstwo w pierwszym meczu na mistrzostwach z solidną Tunezją pomogło Polakom potwierdzić ambicje sięgające awansu z grupy. Solidny zespół wicemistrzów postawił trudne warunki prezentując się wyraźnie lepiej niż niedawny rywal reprezentacji Polski w eliminacjach do EURO 2022 - Turcja. Mimo tego podopieczni Patryka Rombla w składzie z dwoma rozgrywającymi Energa MKS-u Kalisz poradzili sobie z przeciwnikiem przejmując kontrolę nad spotkaniem w drugiej połowie.

 

W najważniejszych dla końcowego wyniku momentach na środku rozegrania grę układał Maciej Pilitowski. Te zwycięstwo, a także duże wsparcie kibiców (ponad 100 tysięcy jednocześnie oglądających mecz na żywo w serwisie youtube, 350 tysięcy odtworzeń po meczu - zdecydowanie najwyższe wyniki ze wszystkich dotychczasowych spotkań) dało kadrze dodatkową motywację przed kolejnymi spotkaniami, co przed samym meczem przypominał zawodnikom trener Rombel.

 

Zwycięstwo z Tunezją było jednak dopiero wstępem do dużo większego wyzwania. W drugim meczu grupowym na reprezentację Polski czekali aktualni mistrzowie Europy - Hiszpanie. Pomimo występowania z pozycji teoretycznie słabszego zespołu Polacy zagrali bardzo ambitnie nawet w momencie, w którym pod koniec pierwszej połowy Hiszpanie zbudowali sobie kilka bramek przewagi, ostatecznie przegrywając pierwszą część meczu 11-14. Drugą połowę jednak rozpoczęliśmy z nowymi siłami najpierw odrabiając straty, a później wychodząc nawet na prowadzenie (20-19). Ostatecznie po wielkich emocjach w końcówce Hiszpanie wygrali 27:26, ale musieli drżeć o wynik do ostatnich sekund. Polacy z drugiej strony w pierwszych chwilach po końcowej syrenie wcale nie wydawali się zadowoleni z wyniku. Wręcz przeciwnie, zależało im na walce o punkty, więc przy braku reakcji sędziów na grę pasywną mistrzów Europy ewidentnie próbujących jak najmniejszym kosztem dociągnąć korzystny wynik do końca, pozostał mały niesmak. Mimo tego kibice z postawy biało-czerwonych mogą być dumni, a sami drugi raz pokazali kadrze ogromne wsparcie, tym razem w szczytowym momencie mecz oglądało 160 tysięcy osób.

 

Polska - Hiszpania (11:14) 26:27


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl