iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Kaliszanie powalczą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski!

W najbliższy weekend w Kozerkach odbędzie się LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR 2K23. O tytuł Drużynowego Mistrza Polski w tenisie powalczą cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. O niespodziankę pokusi się „czarny koń” tegorocznych rozgrywek – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz.

W FINAL FOUR, będącym zwieńczeniem tegorocznej edycji LOTTO SuperLIGI, jedynej na świecie w pełni zawodowej ligi tenisa, zagrają cztery najlepsze drużyny z sezonu zasadniczego. Faworytem jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski – BKT Advantage Bielsko-Biała, który w ostatnich miesiącach potwierdził swoją dominację z pierwszej edycji. Bielszczanie sięgnęli w sezonie po komplet zwycięstw, z których żadne nie było praktycznie zagrożone. Za ich plecami trwała zażarta walka o kolejne przepustki do turnieju finałowego. Ostatecznie druga pozycja i rozstawienie w FINAL FOUR przypadły ekipie KT KUBALA Ustroń. Trzecie miejsce w tabeli zajął występujący w tegorocznych rozgrywkach za sprawą "dzikiej karty" OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. Natomiast czwartą pozycję – rzutem na taśmę, zapewnił sobie zeszłoroczny srebrny medalista – drużyna CKT Grodzisk Mazowiecki, która po trzech porażkach z rzędu zaliczyła serię czterech zwycięstw.

Zawodnicy z Kalisza nie są faworytami rozgrywek, ale w sezonie zasadniczym udowodnili, że potrafią być groźni dla wszystkich. Zwycięstwa nad wyżej notowanymi: CKT Grodzisk Mazowiecki, WKS Grunwald Poznań czy KS Górnik Bytom zagwarantowały zespołowi z Wielkopolski prawo gry o medale w decydującej rozgrywce.

- „Na papierze” nasze szanse są iluzoryczne, ale sport rządzi się przecież swoimi prawami. Na pewno będziemy walczyć. Zawodnicy i zawodniczki dadzą się z siebie więcej niż 100 procent, a jaki będzie tego efekt – przekonamy się na miejscu. Na pewno łatwo skóry nie sprzedamy! – powiedział Tomasz Matuszewski, kapitan OSAVI TENNIS TEAM Kalisz.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek, dwie najlepsze drużyny z sezonu zasadniczego zostaną rozstawione, a ich rywale – drużyny z miejsce 3-4, będą wyłonione w drodze piątkowego losowania. Zwycięzcy spotkań półfinałowych zagrają o złoto, natomiast przegrani powalczą o medal z brązowego kruszcu. Każde spotkanie składać się będzie z 6 lub 7 meczów (w przypadku remisu 3:3).

 

Harmonogram wydarzenia

  • 8 grudnia (piątek)

godz. 10:00 – rozpoczęcie spotkań półfinałowych

  • 9 grudnia (sobota)

godz. 12:00 – rozpoczęcie spotkania o 3. miejsce oraz spotkania finałowego (po trzy mecze)

  • 10 grudnia (niedziela)

godz. 10:00 – dokończenie rywalizacji w spotkaniu o 3. miejsce

godz. 12:00 – dokończenie rywalizacji w spotkaniu finałowym

godz. 20:00 – ceremonia wręczenia pucharów

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU