iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Kaliszanie sensacyjnym drużynowym wicemistrzem Polski!

Niespodzianka w LOTTO SuperLIDZE 2k23. OSAVI Tennis Team Kalisz sięgnęło po srebro Drużynowych Mistrzostw Polski. W finale Wielkopolanie ulegli BKT Advantage Bielsko-Biała 0:4.

„Czarny koń” z Kalisza w spotkaniu półfinałowym okazał się lepszy od wyżej notowanego zespołu KT Kubala Ustroń. Po grach singlowych kobiet i mężczyzn na tablicy widniał wynik remisowy 2:2. W meczu gry podwójnej kobiet świetnie dysponowana tego dnia Czeszka Julie Struplova, wsparta swoją koleżanką klubową i rodaczką Karoliną Kubanovą, pokonała debel z Ustronia Marta Leśniak /Valeriia Olianovskaya 6:3, 6:4. Kaliszanie wygrywali 3:2, a sensacja wisiała w powietrzu! Do wyrównania doprowadził duet KUBALI Rosol/Marek, który wygrał po jednostronnym starciu z parą Piotr Gryńkowski/Michał Matuszewski 6:0, 6:1. W mikście (grze mieszanej), który decydował o końcowym rezultacie, niezniszczalna tego dnia Julie Struplova w parze z Piotrem Matuszewskim wygrali z duetem Rosol/Leśniak 6:3, 7:6(2). Sensacja stała się faktem! OSAVI awansowało do finału.

W decydującej batalii ich rywalem był aktualny mistrz Polski – BKT Advantage Bielsko-Biała. Pierwsze trzy pojedynki były jednostronne. Zawodniczka bielszczan Katarzyna Kawa w starciu z Czeszką Ivaną Sebestovą z OSAVI całkowicie dominowała na korcie, oddając rywalce zaledwie jednego gema (6:1, 6:0). Jej kolega klubowy Czech Tomas Machac nie miał litości dla Piotra Matuszewskiego (OSAVI), zwyciężając 6:2, 6:2. „Kropkę nad i” w sobotę postawił debel kobiet z BKT. Petra Martic i Maja Chwalińska uporały się z duetem OSAVI Karolina Kubanova/Valriya Darashuk 6:2, 6:3, a bielszczanom do końcowego zwycięstwa brakowało tylko jednej wygranej. Decydujący cios zadała w niedzielę Chorwatka Petra Martic, która wygrała w dwóch setach z Czeszką Julie Struplovą 6:2, 6:4. Mimo porażki wielkie brawa dla kaliszan! Skazywany na porażkę zespół OSAVI wywalczył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU