iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Lekkoatletyka

Kaliszanin u boku Haratyka i Bukowieckiego

2021-02-17 09:02:00

W miniony piątek w Łódzkiej Atlas Arenie odbył się miting lekkoatletyczny Orlen Cup. Na starcie pchnięcia kulą stanął kaliszanin Piotr Goździewicz (obecnie AZS AWF Warszawa), a wraz z nim m.in. Bukowiecki, Haratyk, Szyszkowski, a także Norweg Thomsen.

Początkowo mieli również startować Niemiec Shtorl oraz Włoch Farbii - nie potwierdzili jednak startu, dlatego też dołączyli dwaj inni Polacy.

W stawce dziewięciu zawodników Piotr był tym z najsłabszym rekordem życiowym, dlatego miał za zadanie walczyć o miejsce w finałowej ósemce. Zadanie wykonał bardzo dobrze, pchając kulę na odległość 17,63 m PB (dwukrotnie poprawiał życiówkę) zajmując ósme miejsce. - Dla Piotra było to taki generalny sprawdzian formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski seniorów oraz U23. Była to też jedna z niewielu szans, gdy mogę osobiście zobaczyć swojego zawodnika podczas startu, przekazywać mu bezpośrednio uwagi techniczne oraz ocenić jego formę zarówno fizyczną, jak i techniczną. Zwłaszcza technika ma ogromny wpływ na wynik, a system w jakim trenujemy, czyli system hybrydowy, gdzie Piotr realizuje moje plany treningowe pod okiem trenera klubowego oraz kadrowego na obozach.  I tu, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to jest życiowa forma, ale technika szwankuje i nad tym intensywnie pracujemy w ostatnich dniach - mówi trener Marcin Małecki z UKS 12 Kalisz. - Bardzo fajny akcent na koniec konkursu, mianowicie przez fakt, że Piotr należy do jednych z najniższych zawodników, reszta zgotowała mu fajne foto (na sugestię Konrada Bukowieckiego), zawodnicy kucnęli, by Piotr okazał się wyższy o głowę od nich. Piotr udowadnia, że warunki fizyczne to nie wszystko i że trzeba mieć serce i charakter by osiągać świetne rezultaty. 

 

W najbliższy weekend Piotr będzie rywalizował w Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu. - Start w niedzielę,  oczywiście również wybieram się na te zwody by wspierać zawodnika. Zawody rozgrywane są w systemie open oraz osobnej klasyfikacji najlepszych zawodników kategorii U23, do której przeszedł Piotr od tego roku (ta kategoria to aż 3 roczniki więc będzie potrzeba pokonania starszych zawodników by myśleć o medalach MPU23) oczywiście będziemy walczyć o jak najlepszy wynik - wyjaśnia trener.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl