DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Z policji

Kaliszanin w swoim domu mieszał spirytus z wodą. Zabezpieczono kilkadziesiąt litrów alkoholu

2021-02-15 15:02:00

Policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który bez zezwolenia sprzedawał rozlewany przez siebie alkohol. 49-latek mieszał niewiadomego pochodzenia spirytus z wodą i sprzedawał. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt litrów nielegalnie wyprodukowanego alkoholu.

Policjanci już od dłuższego czasu podejrzewali, że w jednym z mieszkań w centrum Kalisza może dochodzić do handlu nielegalnym alkoholem. Funkcjonariusze operacyjni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej postanowili dokładniej przyjrzeć się sytuacji i zweryfikować posiadane informacje. W trakcie przeszukania mieszkania 49-latka zabezpieczono blisko 30 litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że mężczyzna w swoim mieszkaniu zorganizowała nielegalną rozlewnię alkoholu. Rozcieńczony wodą spirytus przelewał do butelek i tak przygotowany specyfik sprzedawał.

 

49-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za wyrabianie lub rozlewanie napojów alkoholowych bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara roku pozbawienia wolności.


Policja ostrzega przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Nielegalne wyroby alkoholowe mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który skażony jest środkami chemicznymi. Taki roztwór przeznaczony jest wyłącznie do celów technicznych, a nie konsumpcyjnych.

Źródło: KMP Kalisz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl