iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Kierował fiatem z promilami...

Do trzech lat więzienia grozi 45-letniemu mieszkańcowi Kalisza, który kierował fiatem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

W nocy policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej patrolujący ulice Kalisza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. Funkcjonariuszy zaniepokoił sposób jazdy kierującego. Już w trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości 45-latka siedzącego za kierownicą fiata. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. Kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-latkowi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Pomimo ciągłych apeli i kampanii społecznych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu. Przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy umiejętność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy powiadomić anonimowo najbliższą jednostkę policji, dzwoniąc pod 112 - przypominają kaliscy mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU