iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Kierowca busa z promilami

Zdjęcie: KMP Leszno

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się 52-letni kierowca busa zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna nie tylko nie zabezpieczył w odpowiedni sposób przewożonego ładunku i jechał niesprawnym technicznie autem, ale jak wykazało badanie kierował pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę busa. Podczas kontroli okazało się, że iveco, którym kierował 52-latek jest niesprawne technicznie, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo ładunek w postaci sprzętu budowlanego, który przewoził mężczyzna nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą położenia. Przewożone w ten sposób przedmioty mogły wypaść z pojazdu w przypadku, gdyby kierowca był zmuszony do wykonania gwałtownego manewru na drodze.

W trakcie dalszej kontroli policjanci wczuli woń alkoholu od kierowcy auta. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie w stanie nietrzeźwości. Kaliszanin miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto włączyć myślenie!

Źródło: KMP Leszno

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU