iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Kilka przewinień - mandat ponad 2500 zł, 20 punktów karnych i na tym nie koniec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy na terenie gminy Blizanów. Na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazł się osobowy opel. Kierowca tego pojazdu w obszarze zabudowanym, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h, jechał z prędkością aż 124 km/h.

- Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca w rażący sposób zignorował obowiązujące przepisy. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz że została wydana decyzja administracyjna, na podstawie której mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania, ponieważ przekroczył limit punktów karnych - podaje kaliska policja.

W związku z popełnionym wykroczeniem, tj. przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 74 km/h policjanci nałożyli na kierowcę opla mandat karny w wysokości 2 500 zł oraz 15 punktów karnych. Dodatkowo na 22-latka nałożono mandat karny w wysokości 100 zł i 5 punktów karnych za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pomimo wydanej decyzji o zatrzymaniu uprawnień. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie ponad rok temu policjanci sporządzą wniosek o ukaranie, który zostanie przekazany do sądu. W związku z tym 22-latkowi grozi również sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna w wysokości od 1 500 do 30 000 złotych.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU