iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Kłopot ze śmieciarkami w centrum miasta

2021-07-26 10:30:00

Czy dojdzie do zmiany harmonogramu odbioru odpadów?

Na problem pojawiających się utrudnień w ruchu komunikacyjnym, w centrum Kalisza, w godzinach porannych, zwrócił uwagę radny Piotr Mroziński.  

 

- Intensyfikacja remontów ulic w różnych punktach naszego miasta, powoduje duże zatory i utrudnienia komunikacji miejskiej. Jest to bardzo dokuczliwe dla mieszkańców miasta, ale jak wszyscy wiemy nieodzowne do przeprowadzenia tych remontów, modernizacji, czy też nowych inwestycji drogowych. Jedyne co w tej sytuacji można zrobić, to zwrócić szczególną uwagę na postępy tych prac i terminy ich realizacji. Możemy też nie komplikować tej trudnej już sytuacji innymi, nie do końca przemyślanymi działaniami - apelował radny rady miasta Kalisza.

 

Miał na myśli auta odbierające odpady, które w okolicy godz. 8.00 "kręcą się" w centrum miasta, powodując utrudnienia w płynności ruchu pojazdów. 

 

- O tej właśnie godzinie, zdecydowana większość mieszkańców dojeżdża do szkól i miejsc swojej pracy. Jest właśnie okres wakacji, co daje nam sporo czasu, aby od września wynegocjować taki harmonogram odbioru odpadów, aby w tych newralgicznych godzinach nie generował w/w problemów - wskazuje radny, Piotr Mroziński.

 

Władze miasta zapewniają, że trzymają rękę na pulsie ws. terminowości i jakości wykonywanych inwestycji oraz zlecanych przez miasto prac. A co z harmonogramem wywozu śmieci z centrum Kalisza? Ten jak wskazują władze miasta został określony w zawartej pomiędzy samorządem a usługodawcą umowie i odbiór odpadów prowadzony jest w godzinach od 6.00 do 10.00, a więc przed otwarciem restauracji, placówek handlowych i punktów usługowych.

 

- Czas od godz. 6.00 do 7.30 będzie niewystarczający na wykonanie usługi. Z kolei przesunięcie realizacji na godziny późniejsze zdecydowanie utrudniłoby pracę firm z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Należy przy tym pamiętać, że wjazd pojazdów uprzywilejowanych ograniczony jest do godz. 10.00. Jednocześnie proszę zauważyć, że we wskazanych przez Pana godzinach, firmy odbierające odpady mogą świadczyć usługi dla innych niż miasto podmiotów. W takim przypadku nie mamy żadnego wpływu na harmonogram odbioru odpadów - zakomunikował Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl