iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Klucze do nowych mieszkań wręczone

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - KPM

Do pierwszych najemców nowych bloków Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego trafiły klucze do mieszkań. 28 rodzin może już cieszyć się nowym miejscem do życia w znakomitej lokalizacji, w sąsiedztwie Kanału Bernardyńskiego.

Przy ul. Stawiszyńskiej 4 powstały powstały dwa budynki wielorodzinne, mieszczące 28 mieszkań dwu- i trzypokojowych o pow. ok. 43 i 59 m2. Cztery lokale dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Przy budynkach znajduje się ogrodzony plac zabaw oraz parking. Lokale są gotowe do zamieszkania – posiadają wykończone ściany, podłogi, sufity, podstawowe wyposażenie i armaturę w kuchni i łazience, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Nabór najemców przeprowadzono jesienią 2021 roku. Generalnym wykonawcą, wybranym w przetargu, była Firma Budowlana Marek Antczak.

Zasób Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. tworzy obecnie 25 budynków, mieszczących 1232 mieszkania.

Jak podkreślał włodarz miasta, w planach jest budowa kolejnych bloków wielorodzinnych. – Mam nadzieję, że mieszkania się podobają. Uważam, że są to budynki świetnie wykonane, z rozkładowymi mieszkaniami w znakomitej lokalizacji, przy ścieżce rowerowej, blisko parku. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych obiektów – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Wspólnie z prezydentem klucze do mieszkań wręczała Kamila Majewska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza i członkini komisji kwalifikacyjnej KTBS.

Do gratulacji przyłączyli się wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza: Mirosław Gabrysiak i Eskan Darwich, a także Andrzej Górski, prezes zarządu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Źródło: Katarzyna Ciupek - KPM


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU