iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Siatkówka

Kolejne siatkarskie emocje już w sobotę!

2021-03-12 08:48:52

Energa MKS awansował do play-offów wygrywając 10 spotkań w fazie zasadniczej, co jest najlepszym wynikiem od powrotu kaliskiej siatkówki do najwyższej klasy rozgrywkowej. W ćwierćfinale na swojej drodze spotyka lidera tabeli, jednak to kaliszanki jako pierwszy zespół w sezonie pokonał Developres 3:1. To pokazuje, że jednego możecie być pewni – siatkarskich emocji w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie zabraknie.

Solidne przetarcie przed pojedynkiem o półfinał kaliski zespół zaliczył w ubiegłą niedzielę w Radomiu. W ostatnim meczu fazy zasadniczej, z pewnym miejscem w play-offach i bez możliwości awansu w górę tabeli zagrał na parkiecie wicelidera. Z dobrej strony pokazały się dotychczas mniej grające zawodniczki, jak Marta Budnik, a Radomka musiała się naprawdę mocno napracować, żeby wygrać po tie-breaku.

 

Na drodze Energa MKS-u stanął teoretycznie najtrudniejszy z przeciwników. Rzeszowianki zdobyły 53 punkty wygrywając 18 z 22 meczów będąc najlepiej dysponowanym zespołem trwającej 7 miesięcy fazy zasadniczej. Wcale nie oznacza to jednak dwumeczu bez emocji. 23 grudnia 2020 Energa MKS pokonał w Arenie Kalisz Developres jako pierwszy zespół w tym sezonie. Tamto spotkanie dobrze obrazowało też, co będzie najważniejsze w podjęciu rękawicy z tak silnym zespołem. W spotkaniu rozgrywanym dzień przed wigilią najskuteczniejsza w kaliskim zespole była zdobywczyni 16 punktów, Julia Szczurowska, ale min. 10 punktów zdobyło aż 5 zawodniczek. Dodatkowo zespół prowadzony przez trenera Jacka Pasińskiego zaliczył aż 17 bloków punktowych i 13 wybloków dokładając do tego ogromną determinację w obronie. To właśnie dobra gra całego zespołu niewątpliwie może pomóc nawiązać walkę z faworytem. Z resztą, wygrana z Developresem nie była jedynym momentem, kiedy zaprzeczyliśmy przedmeczowym przewidywaniom i typom. W tym sezonie udało nam się pokonać również ŁKS i Budowlanych (pierwszy raz w historii) oraz urwać punkt Chemikowi.

 

Nie da się jednak ukryć, że faworytem do awansu jest zespół z Rzeszowa. Kolejny sezon swoją klasę w TAURON Lidze potwierdza dwukrotna mistrzyni Europy z reprezentacją Serbii, Jelena Blagojević – kapitan Developresu. Świetne wejście do polskiej ligi zaliczyła 22-letnia kanadyjska atakująca Kiera Van Ryk sześciokrotnie nagradzana statuetką dla MVP. Trzymajmy się jednak tego, co w pomeczowych wypowiedziach podkreślała Monika Gałkowska –  Jesteśmy drużyną, która podejmuje walkę i może z każdym wygrać. Słowa naszej atakującej potwierdziła też gwiazda rzeszowskiej drużyny – MKS to zespół, który z każdym walczy. Na pewno przyjedzie do nas i się nie podda – powiedziała Blagojević na kanale youtube Developresu. A kiedy dziewczyny podejmą z rzeszowskim zespołem walkę, to na pewno będziemy świadkami ciekawego widowiska.

 

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegramy 13 marca o 20:30 w Rzeszowie, natomiast rewanż 19 marca o 17:30 w Kaliszu. Transmisję ze spotkań przeprowadzi Polsat Sport, a rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych meczów. Oznacza to, że w przypadku stanu 1-1 rozegrany zostanie decydujący mecz na rzeszowskiej hali Podpromie.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl