iKalisz.pl reklamy
Lekkoatletyka

Kolejne sukcesy podopiecznych trenera Małeckiego

Świetny start zaliczyli podopieczni Marcina Małeckiego z UKS 12 Kalisz w makroregionie U16 w Szczecinie. W tej ważnej imprezie rewelacyjnie spisał się Maciej Pancewicz (rocznik 2008), uczeń III LO "Kopernik".

Maciej po pasjonującym konkursie wywalczył złoto w rzucie dyskiem z wynikiem 49,45 m.

- Konkurs był niezwykle zacięty. Od trzeciej kolejki Maciej wyszedł na prowadzenie i w każdym rzucie dokładał centymetry do wyniku. W ostatniej, szóstej kolejce, jego rywal rzucił ponad 48 m ustanawiając rekord życiowy. Po tym rzucie rzucał Maciej pokazując charakter i wyłączność by ostatecznie wygrać konkurs. Dodam, że pogoda w Szczecinie nie sprzyjała rzutom. Pominę fakt ponad 30 stopni C, bo ważniejszy aspekt to flauta, kompletny brak ruchu powietrza i brak noszenia sprzętu - relacjonuje trener M. Małecki z UKS 12 Kalisz.

Warto dodać, że Maciej wcześniej wywalczył brąz w pchnięciu kulą pchają 12,21 m (PB) i poprawił tym samym swoją życiówkę o ponad metr. Ten wynik powinien dać też awans w pchnięciu kulą na zbliżające się Mistrzostwa Polski U16!

Świetnie spisała się Nikol Otmianowska (2009), uczennica SP8. Nikola już w pierwszej kolejce poprawiła PB o ponad 3 m, rzucając 28,65 m PB. Uplasowała się na bardzo wysokim 5 miejscu. - Zważywszy, że trenuje od roku u nas i że startowała ze starszymi o rok rywalkami, to wynik mega cieszy. W tym momencie brakuje jej dwóch metrów by wystartować Mistrzostwach Polski U16 - komentuje M. Małecki.
- Jestem dumny z moich zawodników, z tego jak walczyli, pokazali klasę i formę w najważniejszym starcie przed Mistrzostwami Polski U16. Fajnie jest widzieć jak moi zawodnicy robią takie wyniki, strach pomyśleć co by robili, jak by mieli gdzie trenować rzuty długie.

 

W konkurencji 100 m K U16 na 4 miejscu uplasowała się Marianna Kowalczyk (trener Olszyna) osiągając 13,26 s, niewiele zabrakło do podium. W konkurencji 600 m K U16 wysokie 5 miejsce zajęła Iga Golanowska (trener Wiśniewski) uzyskała 1:43;49 s. W konkurencji 300 m KU16 19 miejsce zajęła Nikola Solarczyk uzyskując 48,90 s.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU